Arnavutköy Haberler

1.Sınıflar Okulla Tanıştı

2014- 2015 eğitim ve öğretim yılında, 1. sınıf öğrencilerinin 'uyum süreci' kapsamında düzenlenen oryantasyon eğitimi programına, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’da katıldı.

Arnavutköy Belediyesi  “Okula Merhaba ”  sloganıyla başlattığı etkinlikte; anaokulu ve ilköğretime yeni başlayan miniklerle ailelerine neşeli dakikalar yaşatıyor. Kendileri için okul bahçelerine kurulan oyun gruplarında toplanan öğrenciler eğlenerek okula “Merhaba” diyor.

Arnavutköy Merkez İlkokulu’nda gerçekleştirilen oryantasyon eğitim programına; Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Mehmet Yorgancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, Eğitimci Yazar Ali Erkan Kavaklı, daire amirleri, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Arnavutköy Merkez İlk Okulda düzenlen programda ilk konuşmayı Okul Müdürü Kenan Kılıçdere yaptı. Kılıçdere;  oryantasyon eğitimi için okulumuza katkıda bulunan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı beye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ; “2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılının startını burada veriyoruz. Bende sizler gibi heyecanlıyım. Her başlangıç asılında yeni bir heyecan demektir. 1 sınıfa yeni başlayacak öğrencilerimizin; okula gelme, okulla kaynaşma, okulu hissetme ve okulu bir aile ortamı olarak görmesi çok önemli” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ’ın Konuşmasından sonra kürsüye gelen Eğitimci Yazar Ali Erkan Kavaklı ise aileler ve öğrencileri nasihatler de bulundu.

Son olarak kürsüye gelen Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Allah hayırlı uğurlu etsin, yeni eğitim ve öğretim yılı tüm öğrencilerimize güzellikler getirsin diyerek şunları kaydetti: “ Gözlerimizin nuru, göz bebeklerimizin okulla tanıştığı gün aileler olarak yanlarındayız. Yavrularımızı, okulla tanıştırdık. Çocuklarımıza, eğitimin güzelliğini anlatmak için bir araya geldik. Çocuklarımız bu süreçte okula nasıl adapte olabilirler, burayı nasıl benimseyebilirler bunun amacı ve gayreti içerisinde böyle bir etkinlik düzenledik” diye ifade etti.

Protokol konuşmalarından sonra; oryantasyon eğitimine katkılarından dolayı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ; Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya plaket takdim etti. Başkan Baltacı ise Eğitimci Yazar Ali Erkan Kavaklıya çiçek vererek, teşekkür etti.

Program sonunda ise okula yeni başlayan öğrenciler; Arnavutköy Belediyesi tarafından okul bahçesine kurulan şişme oyun parkurunda eğlenerek, ücretsiz yiyeceklerden tattılar.

Sayfayı paylaşmak ister misiniz?
  • Arnavutköy Ata sını Andı
  • Ulu Önder Atatürk ü 77 Ölüm Yıl Dönümünde Andık
  • En Güzel Aşure Yarışması
  • Ömer Döngeloğlu Arnavutköylüler ile Buluştu
  • Arnavutköy Belediyesi’nden Aşure Tatlısı
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı
E-Bültene Kayıt Oldunuz mu?