Arnavutköy Haberler

Arnavutköy Belediyesi Ekim Ayı Etkinliklerinde Son Hafta

Arnavutköy Belediyesi Ekim Ayı Kültür Etkinliklerin de son hafta, ‘‘Kargacık Burgacık’’, “Kavuklunun Kısmeti” ve “Keloğlan Gizemli Ev” çocuk tiyatrosu vatandaşlarla buluşturdu. Arnavutköylüler pazar günü ise, Muhabbet Kapısı programı ile ‘‘Mustafa Karakaş’  hocayla bir araya geldiler.
Arnavutköy Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ekim Ayı Kültür etkinlikleri bu hafta son buldu.
Cumartesi Günü; “Kargacık Burgacık” tiyatro gösterimi sahne aldı. Kargacık uçmayı yeni öğrenmiştir ve gökyüzünde, dünyada neler olduğunu çok merak etmektedir. Kargacık’ın yaşlı dedesi Kargacık Burgacık; torununu dünyayı, yaşadığı şehir İstanbul’u tanımak için bir keşif uçuşuna çıkarır. Bu yolculuk oldukça maceralı olacaktır. Çünkü Kargacık daha önce hiç görmediği bir sürü yepyeni şeyi keşfedecektir ve her şeyi çok merak etmektedir. Gökdelenler, fabrikalar, evler birbirinden değişik kuşlar, ağaçlar ve İstanbul Boğazı… Denizi ve boğazı ilk defa gören kargacık orada bir martıyla tanışır. Simit yemeye pek düşkün olan martı, Kargacık’a hain planlar hazırlar. Fakat bu plan sayesinde Kargacık da artık hayatın gerçeklerini öğrenmeye başlayacak. Dedesi bu durumdan çok mutludur, çünkü torununun hayatı öğrenmeye başlamasını çok istemektedir ve böyle maceralar küçükken onunda başına gelmiştir. Albatros Balıkçısı’yla tanıştıktan sonra, parka doğru uçarlar ve burada bir sürü yeni hayvanla ve insanla tanışıp yeni maceralar yaşarlar. Ancak dedesinin bir şartı vardır;  Kargacık, evin yolunu tek başına bulmalı ve eve tek başına dönmelidir. Keşfetmenin, hayatı öğrenmenin, zorluklarla mücadele etmenin, Çalışmanın, hayvan ve insan sevgisinin önemini vurgulamaya çalışan oyunumuz, eğlenceli bir yolla çocukların hayal dünyasını süsleyerek seyircilere güzel anlar yaşattı.
Cumartesi Günü ise ARGEM öğrencilerinin hazırladığı Kavuklunun Kısmeti atlı tiyatro gösterimi seyirci ile buluştu. Mahallenin belası olan Tuzsuz deli Bekir insanları iyice canından bezdirir. Bunun üzerine annesi, Bekir’i evlendirirse her şeyin yoluna gireceğini düşünür ama kimse Bekir ile evlenmek istemez. Annesi bu konuyu Pişekâr İsmail Efendi’ye açar ve onu evlendirebilirse yüklü miktarda para vereceğini söyler. İsmail bu teklifi hemen kabul eder ama Bekir ile evlenecek kimseyi bulamaz. Bunun üzerine aklına bir fikir gelir. Kavuklu Hamdi Efendi’yi bulur ve paraya sıkıştığını anlar. Hamdi’yi para karşılığında kadın kılığına sokar ve bu işin sonunda hem Bekir’i kötülük yapmamaya ve sarhoş dolaşmamaya yemin eder, ona güzel bir ders verir hem de kendi işi görülür.
Mustafa Hocayla Aile Üzerine Sohbet
Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen ve Prof.Dr. Mustafa Karataş’ın konuşmacı olarak katıldığı programda, davetliler Arnavutköy Kültür Merkezi’ne sığmadı.
Arnavutköy Belediyesi’nin düzenlediği Ekim Ayı Kültür etkinleri kapsamında seminer veren, Prof.Dr. Mustafa Karataş, ilmihal konularına değinerek vatandaşlardan gelen soruları cevapladı.

Sayfayı paylaşmak ister misiniz?
  • Arnavutköy Ata sını Andı
  • Ulu Önder Atatürk ü 77 Ölüm Yıl Dönümünde Andık
  • En Güzel Aşure Yarışması
  • Ömer Döngeloğlu Arnavutköylüler ile Buluştu
  • Arnavutköy Belediyesi’nden Aşure Tatlısı
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı
E-Bültene Kayıt Oldunuz mu?