Arnavutköy Haberler

ARGEM’den Resim Sergisi

Arnavutköy Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin organize ettiği genç ressamlar renkli adımlar resim sergisi; Arnavutköy Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. 
Bu yıl ikincisi düzenlenen genç ressamlar renkli adımlar resim sergisi çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıldı. Sergide birbirinde güzel ve etkileyici 50 adet tablo sergilendi. Sergi; Arnavutköy Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan çelenk sunumunun ardından Arnavutköy Kaymakamı K. Fikret Dayıoğlu, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albayı Mehmet Yorgancı ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katılımıyla açıldı.
ARGEM şubelerinde bir yıl boyunca uzman eğitmenler tarafından resim eğitimi alan öğrenciler; gerek röprodüksiyon çalışmalarını gerek özgün çalışmalarını zahmetli bir sürecin sonunda sergilediler. Arnavutköy Sanat Galerisi’nde düzenlenen sergi, Arnavutköy halkından büyük ilgi gördü.
Uzun zamandır eğitmenleri Kerem Kuşçu ile birlikte sanatsal çerçevede yoğun efor sarf eden öğrencilerle birebir konuşma fırsatımız oldu,
Eser sahibi öğrencilerden Koray Bıyıklı; küçük yaştan beri resme ilgisinin olduğunu bir yıldır ARGEM’de eğitim aldığını, yeteneklerinin gelişmesi konusunda ARGEM’in büyük etkisinin olduğunu ve bu sayede iyi bir güzel sanatlar fakültesi hedeflediğini belirtti.
Yine Eser sahibi başka bir öğrenci Şeydanur Kılıçsoy; resim yapmayı çok sevdiğini bu sebeple kendini geliştirmek için resim eğitimi almaya karar verdiğini ARGEM’in kendisine çok şey kattığını, çalışmalarına devam edeceğini söyledi.
Eser sahiplerinden Özge Oruç ise ARGEM’e gitar dersi almak için gittiğini sonradan resim kurslarına başladığını ve ARGEM’li olduğundan çok mutlu olduğunu dile getirdi. Bu yıl ikincisi olan genç ressamlar renkli adımlar sergisinin açılmasından dolayı ARGEM’in kendilerine çok desteğinin olduğunu ifade etti.

Sayfayı paylaşmak ister misiniz?
  • Arnavutköy Ata sını Andı
  • Ulu Önder Atatürk ü 77 Ölüm Yıl Dönümünde Andık
  • En Güzel Aşure Yarışması
  • Ömer Döngeloğlu Arnavutköylüler ile Buluştu
  • Arnavutköy Belediyesi’nden Aşure Tatlısı
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı
E-Bültene Kayıt Oldunuz mu?