Arnavutköy Haberler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı

Cumhuriyetin Kuruluşunun 91. Yıl dönümü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Arnavutköy’de de kutlandı.        

Arnavutköy’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Arnavutköy Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törenle yaşandı. Program, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyet’ine emeği geçen tüm Türk büyükleri ve şehitlerimizin anısına bir dakikalık Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Mehmet Yorgancı’nın öğrenciler ve vatandaşları selamlamasıyla program devam etti.
Törende, öğrencilerin; halk oyunları, folklar ve jimnastik gösterileri şiir dinletileri protokol ve vatandaşlar tarafından beğeni aldı. Arnavutköy Halk Eğitim Korosunun verdiği mini konser ise Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına gelen vatandaşlara keyifli dakikalar yaşattı.
Program sonunda; şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 29 Ekim şiir yarışmasında birinci olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Alara Karamehmetoğlu’na, 29 Ekim resim yarışmasında birinci olan TOKİ Taşoluk İlköğretim Okulu öğrencisi Berranur Kavalcıya ve 29 Ekim kompozisyon yarışmasında ilçede birinci ilde üçüncü olan Özlem Akdemir’e ödüllerini Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu verdi.
29 Ekim şiir yarışmasında ikinci olan Tolga Eti İlköğretim Okulu Öğrencisi Damla Nur Baş’a, 29 Ekim resim yarışmasında ikinci olan Halis Kutmangil İlkokulu Öğrencisi Ahmet Eraslan’a ve 29 Ekim kompozisyon yarışmasında ikinci olan Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi öğrencisi Saliha Seda Gültekin’e ödüllerini Garnizon Komutanı Albay Mehmet yorgancı takdim etti.
29 Ekim şiir yarışmasında üçüncü olan TOKİ Taşoluk Orta Okulu öğrencisi Ceren Sağlam’a, 29 Ekim resim yarışmasında üçüncü olan Sazlıbosna İlkokulu Öğrencisi Sultan Reyhan Yılmaz’a ve 29 Ekim kompozisyon yarışmasında üçüncü olan Arnavutköy Anadolu Lisesi Öğrencisi Işılay Akuy’a ödüllerini Belediye Başkanı Haşim Baltacı verdi.

Sayfayı paylaşmak ister misiniz?
  • Arnavutköy Ata sını Andı
  • Ulu Önder Atatürk ü 77 Ölüm Yıl Dönümünde Andık
  • En Güzel Aşure Yarışması
  • Ömer Döngeloğlu Arnavutköylüler ile Buluştu
  • Arnavutköy Belediyesi’nden Aşure Tatlısı
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı
E-Bültene Kayıt Oldunuz mu?