Arnavutköy Haberler

Ömer Döngeloğlu Arnavutköylüler ile Buluştu

Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen Muharrem Ayı Özel Programı kapsamında,  Ömer Döngeloğlu Arnavutköylüler ile buluştu.

 10 Peygambere 10 ikramın verildiği mübarek Muharrem ayı dolayısıyla Arnavutköy Belediyesi “Muharrem Ayı Özel Programı” düzenledi.

Arnavutköy Belediyesi'nin düzenlediği programa konuşmacı olarak Ömer Döngeloğlu katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa; Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’da katılarak, Döngeloğlun’nun sohbetini dinledi.

Program öncesi konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “İnşallah hayırlı bereketli bir akşam olur. Bugünün önemini en iyi şekilde hocamız sizlerle paylaşacak. Benim tarihi bir olaydan dolayı sizlere anlatacağım şu olur; Müslümanların birbiriyle olan muhabbeti, sevgisi en üst düzeyde olmalı. Eğer birisinin hatasını bağışlayacaksak ona en çok layık olan, Müslüman kardeşimizdir. Birisine hoşgörü ile davranacaksak herhalde bu konuda en liyakatli kişi bir diğer Müslüman kardeşimizdir.  Gönlümüzü açmamızı gereken kişi sevgiyi muhabbeti kendisine takdim etmemiz gereken kişi tabi ki en yakınımızda ki Müslüman kardeşimizdir. Bu şekilde davranırsak bir daha böyle elim ve acı hadiseler yaşanmamış olur. Gerçi bugün ki atmosfere baktığımız zaman yeryüzünde Müslümanların çekmiş olduğu ıstırabı görünce  hale yapacak çok şeyimiz, hale söyleyecek çok sözümüz ve kat edeceğimiz çok mesafe var. Allah sıkıntıda kalan Müslüman kardeşlerimize de imdat etsin” dedi.

Sohbet havasında gerçekleşen söyleşide Döngeloğlu, Muharrem Ayı ile ilgili bilgiler verdi, yanlış bilinen konulara değinerek dinleyicileri aydınlattı. Döngeloğlu, sohbetin sonlarına doğru anlattıklarıyla hem kendini, hem de dinleyenleri gözyaşlarına boğdu.

Muharrem Ayı’nın önemi ile Kerbela ve Ehlibeyt sevgisi konusunda Arnavutköylüleri bilgilendiren Döngeloğlu, yaklaşık 2 saat sahnede kaldı.

Ömer Döngeloğlu’nun sohbetinden sonra, Yusuf Karagöz, seyirci ile buluştu. Muharrem Ayı’na özgü ilahiler seslendiren Yusuf Karagöz, yeni ilahilere de yer verdi. İlahi dinletisi sonrası Arnavutköy Belediyesi Tarafından vatandaşlara aşure dağıtıldı.
 

 

Sayfayı paylaşmak ister misiniz?
  • Arnavutköy Ata sını Andı
  • Ulu Önder Atatürk ü 77 Ölüm Yıl Dönümünde Andık
  • En Güzel Aşure Yarışması
  • Ömer Döngeloğlu Arnavutköylüler ile Buluştu
  • Arnavutköy Belediyesi’nden Aşure Tatlısı
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı
E-Bültene Kayıt Oldunuz mu?