Arnavutköy Haberler

En Güzel Aşure Yarışması

Muharrem Ayı dolayısıyla Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde aşure yarışması düzenlendi. Dereceye giren hanımlara Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından hediyeler takdim edildi.

Arnavutköy Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kadın Kültür ve Sanat Merkezi; eğitim, spor ve kişisel gelişim alanında hanımların yeteneklerini keşfederek kendilerini geliştirebilecekleri özel alanlar sunuyor.  Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra önemli gün ve gecelerde çeşitli etkinliklerin düzenleyen Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, son olarak Muharrem Ayı dolaysıyla aşure yarışması düzenlendi.

Kadın Kültür ve Sanat Merkezi yemek bölümünde kurs alan 10 hanımın katıldığı yarışma, heyecanlı dakikalara sahne oldu. Birbirinden güzel aşureler hazırlayan hanımlar, aşure için hazırladıkları malzemeleri, sunum yapacakları tabakları ve peçetelikleri kendileri seçti. Sabah erken saatlerde yapımına başlanan aşureler, jürinin tatması için masalara getirildi. Her yarışmacı kendi aşuresini jüri önüne servis etti. 6 jürinin tattığı aşureler; tat, sunum ve görünümleri göz önünde bulundurularak değerlendirildi.

Yarışma sonuçları değerlendirilirken konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Güzel bir yarışma oldu. Jüri üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü işleri burada çok zor. Görüntülere bakarsak, her bir yarışmacıyı ayrıca ödüllendirme lazım ama içlerinden bir tanesini daha doğrusu iyilerin iyisini seçeceğiz” dedi. Başkan Baltacı: “Tabi aşureler, her evimizde ayrıca yapılıp, komşularımızla paylaşılmakta. Bizlerde şu aşurenin içerisinde ki nimetler gibi hep beraber harman olabilmeliyiz. Hayatın lezzetini, kardeşliğin lezzetini aynı şu aşurede ki gibi kalıcı ve daimi kılmamız lazım” diye konuştu.

Yarışma sonuçları Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından okundu. Dereceye giren ilk üç yarışmacı ise şöyle; Hülya Koç, Remziye Akkaya ve Suna Tatar oldu. Yarışmaya katılan hanımlara ve yarışmada dereceye giren hanımlara Arnavutköy belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından hediyeler takdim edildi.
 

Sayfayı paylaşmak ister misiniz?
  • Arnavutköy Ata sını Andı
  • Ulu Önder Atatürk ü 77 Ölüm Yıl Dönümünde Andık
  • En Güzel Aşure Yarışması
  • Ömer Döngeloğlu Arnavutköylüler ile Buluştu
  • Arnavutköy Belediyesi’nden Aşure Tatlısı
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı
E-Bültene Kayıt Oldunuz mu?