Arnavutköy Belediyesi, kadınların yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen bir yaşam alanı oluşturdu.


Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, kadınların eğitimi için çeşitli bölümlere ayrılmış, farklı etkinlik, eğitim ve seminerlerin yapılması hedefliyor.

 
Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nden yapıan açıklamada, nitelikli eğitim ile birlikte kadınların yaşam kalitesini arttırmak, yeteneklerini keşfetmelerini sağlayarak sosyal beceri kazandırmak ve farkındalık yaratmak amaçlanıyor. Kadınların kişisel ve ailevi meseleleri danışıp, konuşabileceği psikolog hizmeti verip, aile içi iletişim seminerleri düzenleyerek toplumsal yaşamın en önemli unsuru olan aile kavramsını daha sağlam temellere oturtmayı hedefliyor.


Kadın Kültür ve Sanat Merkezi düzenlediği etkinlik, faaliyet ve seminerler ile geleneksel sanatlarımızı yaşatarak kadınlarımızın farklıhobiler edinmesini; ayrıca konferans ve seminerler ile de güncel meseleler ve ihtiyaç duyulan konular hakkında kadınlarımızın bilgi sahibi olmalarını amaçlıyor.
 

“Çarşım” ilçede ekonomiyi de canlandıracak

 
Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, bina girişinde bulunan “Çarşım” aracılığı ile el sanatlarından oluşan ürünlerin satışını gerçekleştirip, kadınlarımızın aile bütçelerine katkı sağlamasının yanı sıra, Arnavutköy’lü kadınların sosyal ve ekonomik alanda gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Arnavutköy Kadın Kültür Sanat Merkezi, kadınlarımızın sosyal ve ekonomik sıkıntılardan uzaklaşabileceği, daha mutlu ve daha huzurlu olabileceği, aynı zamanda aile ilişkilerinin ve kişisel iletişimlerinin gelişmesine katkı sağlayabileceği bir hizmet anlayşı sunuyor.

 

 

  • Arnavutköy Ata sını Andı
  • Ulu Önder Atatürk ü 77 Ölüm Yıl Dönümünde Andık
  • En Güzel Aşure Yarışması
  • Ömer Döngeloğlu Arnavutköylüler ile Buluştu
  • Arnavutköy Belediyesi’nden Aşure Tatlısı
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı
E-Bültene Kayıt Oldunuz mu?